Niska konwersja nie pozwala Ci rozwinąć sprzedaży? Genialny tekst na stronie to nie wszystko. Dochodowa oferta to zbiór wielu przetestowanych elementów i trików sprzedażowych.

testy a/b

Dzisiaj pokażę Ci 3 ‚pewniaki’, które testowałem na swoich ofertach. Każdy z nich wpływa na sprzedaż i warto, żebyś je sprawdził u siebie. Zobacz co to za triki.

Exit pop up

To skrypt, który wyświetli propozycję nie do odrzucenia, gdy użytkownik kliknie na X w przeglądarce.

Inaczej mówiąc, gdy ktoś będzie chciał opuścić Twoją stronę bez dokonania zakupu (a niestety są tacy ;), to pokażesz mu nową i lepszą ofertę z ograniczeniem czasowym.

Skrypt wyświetli okno z informacją o lepszej propozycji. Dzięki temu złapiesz wielu nowych klientów, którzy wcześniej się wahali, ale nie dostali mocnego bodźca do zakupu. Teraz go dostaną.

Co polecam i czego nie polecam

Wszystko zależy od Ciebie, natomiast nie polecam Ci obniżania ceny, bo doprowadzisz do sytuacji, gdzie Twoi klienci będą czekali tylko na promocje i obniżki. Obniżenie ceny o 50% na exit pop up to często wybierany wariant przez sprzedawców.

Polecam Ci natomiast dodać specjalny bonus z ograniczeniem czasowym.

15 minut i zegar odliczający czas do końca promocji brzmi dobrze. Oto przykład:

exit pop up

Czyli dodajesz ofertę wyjściową, gdzie klient dostanie specjalny bonus, gdy zdecyduje się na zakup w ciągu 15 minut.

Cenę zostawiasz na tym samym poziomie, a w bonusie dodajesz np. poradnik czy inny atrakcyjny gadżet. Nie chcę tutaj strzelać co możesz dodać, bo nie wiem co sprzedajesz.

Ciekawostka: testowałem różne warianty z czasem (15 minut vs 7 minut vs 3 minuty) i najlepiej zadziałała wersja 15-minutowa.

Do zainstalowania exit pop up potrzebujesz programisty lub wtyczki, jeśli korzystasz z WordPressa.

Box z ostatnimi zakupami

Nie ma co ukrywać, że ten trik dobrze wpływa na decyzje zakupowe potencjalnych klientów. Działa to na zasadzie dowodu społecznego. Klienci widzą, że na stronie jest ruch i sprzedaż, a to zwiększa Twoją wiarygodność.

Polecam Ci przetestować box z ostatnimi zakupami. Tak jak na przykładowym obrazku.

optymalizacja konwersji

Ważne, żebyś nie kombinował i dodał prawdziwe dane, a nie ‚fejki’.

Nie zniechęcaj się tym, że prawdopodobnie ten element musisz zlecić programiście. To on połączy box z bazą danych Twoich klientów.

Certyfikat SSL

Klienci boją się o swoje dane i częsty powód opuszczenia strony bez zakupu, to jej niska wiarygodność. Na szczeście, są sposoby, które zwiększają wiarygodność stron sprzedażowych. Jednym z nich jest certyfikat SSL.

optymalizacja sprzedażySSL widzisz w przeglądarce przy wielu stronach i sklepach internetowych. Jest to kłódka przy adresie, która informuje o szyfrowaniu danych.

Dodaj ją u siebie i oprócz tego poinformuj klientów na stronie, że ich dane są bezpieczne.

Jak dodać SSL? Wpisz w wyszukiwarkę hasło ‚certyfikaty SSL’ i uzyskasz informacje, gdzie kupić taki certyfikat i jak go zainstalować.

To wszystko. Przetestuj te triki u siebie i daj znać czy poprawiłeś wyniki. Pochwal się też w komentarzu, co ostatnio testowałeś i jak to wpłynęło na Twoją sprzedaż.

Zobacz też 5 kolejnych trików na lepszą konwersję >>